ELECCIONS 14-F

Un total de 21 partits presenten candidatura el 14-F a la demarcació de Tarragona

A banda dels habituals, hi ha formacions com Som Terres de l'Ebre, Primàries, Unidos por la democracia+Jubilados o Recortes Cero

per Aguaita.cat , 13 de gener de 2021 a les 08:39 |
Parlament de Catalunya | Europa Press
Este dimecres s'han fet públiques, mitjançant el DOGC, les llistes per a les eleccions del pròxim 14 de febrer. En total s'han presentat 21 candidatures per la demarcació de Tarragona, que ara hauran de passar el tall de la Junta Electoral en funció de diversos criteris -avals, proporció de gènere, etc.- fins a la seua aprovació definitiva abans de la campanya. Unes eleccions que encara no se sap si se celebraran a causa de la pandèmia.

Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)


1. Raquel Sans Guerra
2. Lluís Salvadó Tenesa

3. Irene Aragonès Gràcia
4. Carles Castillo Rosique Independent
5. Maria Jesús Viña Ariño
6. Oriol Pallissó Balañà
7. Irene Fornós Curto
8. Ivan Faccia Serrano
9. Eva Ferran Roig
10. Marc Bigordà Prió
11. Elisabeth Racionero Gassull
12. Alfons Monserrat Esteller
13. Josepa Granell Sardà
14. Manel Launes Llop
15. Laia Pié Dols
16. Jordi Aixalà Jansana
17. Maria Jesús Ardèvol Gironès
18. Pau Ricomà Vallhonrat

Suplents:
1. Gemma Carim Gironès
2. Jean-Marc Segarra Mauri
3. Maria Dolors Garri Riambau
4. Joan Aubanell Sabaté
5. Arnau Guasch Girona
6. Neus Guiu Cervelló
7. Toni Gilabert Rodríguez
8. Judit Pere Cantó
9. Juan Carlos Bel Carbó
10. Sergi Moncunill Hurtado

 
Junts (JxCat)

1. Albert Batet Canadell
2. Mònica Sales de la Cruz
3. Eusebi Campdepadrós i Pucurull
4. Maria Teresa Pallarès Piqué
5. Joaquim Calatayud Casals
6. Irene Negre i Estorach
7. Josep Maria Llasat i Roig
8. Núria Besora Roig
9. Raimon (Rai) López Calvet
10. Meritxell Cardona López
11. Hèctor López Bofill
12. Núria Buira Clua
13. Jaume Sabaté Cervelló
14. Lídia Pino Mauri
15. Lídia Bargas Musoy
16. Anna Isabel (Annabel) Marcos i Vilar
17. Maria Dolors Farré i Cuadras
18. Josep Andreu Domingo

Suplents:
1. Jordi-Miquel Sendra Vellvè
2. Montserrat Vilella Cuadrada
3. Jaume Domingo i Planas
4. Rosa Maria Sánchez Pérez
5. Benet Presas Sureda
6. Maria Lluïsa Gené Rebull
7. Marc Anguera Gisbert
8. Montserrat Feliu Roig
9. Natàlia Carbó Font
10. Joan Maria Roig i Grau

Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC-PSOE)

1. Rosa M. Ibarra Ollé
2. Rubén Viñuales Elías Independent
3. Joaquim Paladella Curto
4. Dolors Carreras Casany
5. Alberto Bondesio Martínez
6. Georgina Ebri Rodríguez
7. Joan Caballol Angelats Independent
8. Laura Moya Núñez
9. Eloi Menasanch Sevil
10. Ana Isabel Martínez Serrano
11. Fran Morancho López
12. Núria Güell del Campo
13. José Luís Aparicio Escorza
14. Anna Tomàs Talarn
15. Juan Manuel Cabello Camacho
16. Carmen Martín Framit
17. M. Rosa Anglés Ballester
18. Martí Carnicer Vidal

Suplents:
1. Roger Caballero Folch
2. Maria Jesús Sánchez Soldevila
3. Javier Sánchez Martínez
4. Montserrat Muñoz Madueño
5. Aleix Ferré Ribes
6. Estefanía Valdés García
7. Joan Sanahujes Rull
8. Carla Quesada Magriña
9. Xavier Sabaté Ibarz
10. Cristina Berrio Ortega

Candidatura d'Unitat Popular-Un nou cicle per guanyar (CUP-G)

1. Laia Estrada Cañón
2. Edgar Fernández Blázquez
3. Júlia Urgell Gironés
4. Kilian Jesús Fuertes de la Rosa
5. Lurdes Quintero Gallego
6. Diana (Dayana) Santiago Callau
7. Marcos Rastrilla Antón
8. Aitana de la Varga Pastor
9. Xavier Rodríguez i Serrano
10. Andrea Alonso Gutiérrez
11. Enric Jódar Ciurana
12. Andreu Carapuig Fora
13. Anna Triadó Soler
14. Montserrat Solà Rivera
15. Oriol Blanchar Esteva
16. Ruth Sunyol González
17. Antonio (Toni) Tello Miret
18. Mónica Moreno Borrego

Suplents:
1. Núria Rodríguez Serrano
2. Manel Sales Martori
3. Maria Mingorance López
4. Laia Muntas Tarrech
5. Mateu Rodes Falcó
6. Marta Llorens Pérez
7. Erica Bel Queralt
8. Núria Bota Cabau
9. Ignasi Iranzo Ortí
10. Gerard Nogués Balsells

Partit Demòcrata Europeu Català (PDECAT)

1. Marc Arza i Nolla
2. Carles Luz i Muñoz
3. Irene Mallol i Bosch
4. Montse Caelles i Bertran
5. Oriol Vàzquez i Tarrida
6. Jordi Marlès i Ribas
7. Teresa Moya i Giné
8. Enric Ferré i Ginovart
9. Sara Janer i Ferrando Independent
10. Agnès Ferré i Cañellas
11. Joan Maria Diu i Sagués
12. Joan Carles Solanes i Samper
13. Lourdes Aluja i Matas
14. Marta Blanch i Figueras
15. Marc Rovira i Miró
16. Pere Segura i Xatruch Independent
17. Meritxell Roigé i Pedrola
18. Carles Pellicer i Punyed

Suplents:
1. Quim Nin i Borredà
2. Carlos Serra i Ventura
3. Montse Pagès i Bordera
4. David Melero i Domènech
5. Anna Rehues i Grau
6. Joan Carles Garcia i Vaqué
7. Marc Montagut i Prats
8. Inmaculada San Miguel i Garcia
9. Carme Gonzàlez i Pujol
10. Miquel Trilla i de Bruguera

Ciutadans-Partido de la Ciudadanía (Cs)

1. Matías Alonso Ruiz
2. Pere Lluis Huguet Tous
3. Maria Carme Margalef Vernet
4. Francisco Domínguez Serrano
5. Raquel Tamar García Cámara
6. Sergio Susín González
7. Sergio Piriz Martín
8. Miquel Ángel Albacar Damián
9. Asunción Sancho Micó
10. María Eugenia Loras Córdoba
11. Lorena de la Fuente Vilaltella
12. David Martínez López
13. Ricardo López Vázquez
14. José Portillo Rovira
15. Cristina Satué Vallvé
16. Concepción Almazán Gómez
17. Raquel Rosales Jiménez
18. Fernando Pecino Robles

Suplents:
1. Daniel Iglesias Medina
2. María Isabel Serrano Piqueras
3. Miguel Ángel Hidalgo Gutiérrez

En Comú Podem-Podem en Comú (ECP-PEC)

1. Jordi Jordan Farnós
2. Yolanda López Fernández
3. Mario Téllez Molina
4. Roser Escrich Vidal
5. Juan Vicente Martínez Navarro
6. Carolina Burgos Martin
7. Eva Amposta Serres
8. Francisco Pizarro Fernandez
9. Joan Moisés Reverté
10. Patrícia Olivé Conde
11. Maria Ildefons Serrano Romero
12. Maria Isabel Bou Bayona
13. Andreu Agredano Bonet
14. Emilia Carrasco Corredera
15. Carles Fuxet García
16. Virginia Moreno Navarro
17. David Poy Martínez
18. Maria Teresa Fortuny Solà

Suplents:
1. Josep Sementé Moyà
2. Pilar Flamenco Calvo
3. Agnès Pallisé Jardí
4. Maria Cinta Galiana Llasat
5. Antonio Garcia Aguilar

Partit Popular (PP)

1. Inmaculada Rodríguez Moranta
2. Sebastià Domènech Bosch
3. Sergio Moro Sánchez
4. Nuria Gómez Granés
5. María Borrás Fernández
6. Juan José García Álvarez
7. Juan Manuel Sánchez Ramírez
8. María Cristina Campos Álvarez
9. Silvia Pujol García
10. José Francisco Martínez Raya
11. Mario García Vidal
12. David Paul Chatelain Lucena
13. Montserrat Montcusi Cardona
14. Maribel del Salto Anguita
15. Isabel María Salas González
16. María Dolores Benítez Aguilar
17. Marta Maymús Colomar
18. Rafael Luna Vivas

Suplents:
1. Raúl Pérez Alcaraz
2. María Encarnación Quílez Valdelvira
3. Nieves Royo Farrás
4. Jesús Jerónimo Merino Iglesias

Som Terres de l'Ebre

1. Frederic Lopez Marcos
2. Josep Joan Dalmau Espuny
3. Maria Teresa Mompel Lleixa
4. Jonatan Subirats Prats
5. Maria Angels Bayerri Muria
6. Miguel José Olid Bertomeu
7. Antonio Castro Ruiz
8. Joan Balagué Salanguera
9. Lourdes Alba Mestre Jardi
10. Alexandra Alonso Lopez
11. Marc Bertran Gispert
12. Andrea Gisbert Rodriguez
13. Fernanda Justicia Padilla
14. Ricardo Daniel Lletí Espi
15. Maria del Carmen Beltri Rosa
16. Pilar Calatayud Argento
17. Luis Domingo Sanchez Cid
18. Pedro Hernandez Losa

Suplents:
1. Angel Martinez Robles

Partit Nacionalista de Catalunya (PNC)

1.Àurea Rodríguez López
2. Josep Francesc Fernández Calvet
3. Maria Montserrat Sabater Miralles
4. Xavier Curto Pla
5. Francesc Xavier Salvat Domènech
6. Aina Bergadà Pomés
7. Ferran Pellisé Guinjoan
8. Marc Perelló Sobrepere
9. Tamara Vallés Vizcaino
10. Joan Maria Artigau Príncep
11. Yaiza Cecilia Tobajas Paracuellos
12. César Pelicano Marcos
13. Valentí Parrilla Aixelà
14. Margarida Colet Jané
15. Cosme Garrell Guiu
16. Maria Luisa Pérez Rocho
17. Mohamed Athmed Ayoujil
18. Mercè Dalmau Mallafré

Suplents:
1. Isabel Pardell Álvarez
2. Joan Fortuny Rabascall

Escons en blanc (EB)

1. Josep Lluís Calabuig Pastor
2. Rut López Bordas
3. Marc Torrellas Zanfaño Independent
4. Maria Sànchez Celeiro
5. Marc Trafach Crosas Independent
6. Ernest Torrellas Sanz Independent
7. Talia Calabuig Manso Independent
8. Luís Àngel Ezquerra Paredes Independent
9. Maria Dolors Manso De Haro Independent
10. Agustí Panadès Aran Independent
11. Francesc Salrach Baguña Independent
12. Natalia Zanfaño Milian Independent
13. Enrique Corral Canal Independent
14. Cristina Sasplugues Muñoz Independent
15. Ignasi Moles Armengou Independent
16. Rosa Maria Barbarà Ferré Independent
17. Josep Lluís Vila Alberdi Independent
18. Yolanda Molina Aransay Independent

Vox

1. Isabel Lázaro Pina
2. Sergio Macián de Greef
3. Francisco Javier Gómez León
4. Antonio Moreno Vera
5. Ana Belén Rodríguez Ros
6. Jordi Fernández Martínez
7. Montserrat Montanuy Royo
8. Francisco Ibáñez García
9. Judit Gómez García
10. Tibor Rius Gerecz
11. Sara de las Heras Domínguez
12. Ana Isabel Nieto Cabello
13. María Luisa Peña Gallo
14. Jordi Contreras Ruiz
15. Javier Vaquero Rodríguez
16. Lourdes Mellinas Curto
17. José Ramón Gargallo Bosch
18. Concepción Visiedo Falo

Suplents:
1. María Castro Ordóñez
2. Juan Miguel Jareño López

Partit Animalista Contra el Maltractament Animal (PACMA)

1. Estela Pascual Chamizo
2. Esther Cuadrado Jaro
3. Roser Parra Bigorra
4. Iñigo Manrique Romero
5. Eusebio Francisco González Declara
6. María Elena García Santos
7. Nuria Español Martorell
8. Verónica Moreno Vuelta
9. José Armijo García
10. Salvador Fuentes Partera
11. Adrià Gil Viñuelas
12. Laura Almarcha Duesa
13. Juan Antonio Calvo Orts
14. Xavier Sastre Reyes
15. María Eugenia Mila Farnes
16. Antonio Latorre García
17. Álvaro Ildefonso Pan Mar
18. Esther Asensi Herranz

Suplents:
1. Didac Serrano Acuña
2. Marina Paul García

Unidos por la democracia + Jubilados (UNIDOS SI – DEf – PDSJE - SOMOS ESPAÑA)

1. Enric Martínez Herrera
2. Elena Díaz Almela
3. Tania Morales de Bengoechea
4. Jaume Pelejá Catalá
5. Rafael-Emilio López Urgel
6. Luis-Carlos Nogués Santos
7. Germán Toro Fernández
8. Cristina Camus del Río
9. Francisco Hoya Cámara
10. Dolores Huerta Arias
11. Ángel Velasco Fernández
12. Silvia Lazausa Julve
13. María-Cristina González Amaro
14. Eduardo Félez Gutiérrez
15. Ángel González Serrano
16. Mercedes Ros Llaurador
17. Andrés Arnal Adsuara
18. Carmen-Celia Lafaja Losilla

Suplents:
1. Luisa Río Pérez
2. Carlos Arnal Lafaja

Partit Comunista dels Treballadors de Catalunya (PCTC)

1. Albert Camarasa Escubedo
2. Olga Says Fernandez
3. Andreu Tomàs Martínez de Villa
4. Heribert Jerez Daran
5. Anna Soronellas Ferreras
6. Albert Sabate Altisent
7. Carles Paradell Garfella
8. Helena Blanch Manzano
9. Eduard Amat Ochoa
10. Rosa Garcia Morron
11. Francesc Xavier Jerez Daran
12. Sergio García Romero
13. Lídia Yepes Cayuela
14. Esteban Brian Delgado Arias
15. Julia Escatllar Nolla
16. Elian Andrea Parra Morales
17. Marta Ruiz Pérez
18. Angel Fraile Belloso

Suplents:
1. Nil Vives Angelats

Moviment Primàries per la Independència de Catalunya (MPIC)

1. Carles Prats Cot
2. Gabriel Ferrer Puig
3. Andreu Bartolomé i Regué
4. Mª Montserrat Perez i Martínez
5. Laura Garcia Casado
6. German Gonzalez Flores
7. Frank Jiménez Pastó
8. Cesar Parisi Jorba
9. Dora Altés Segalà
10. Mabel Martí Benet
11. Joan Ramon Llaó Solé
12. Joan Valero Haro
13. Ferran Moreno Castillon
14. Clàudia Salat Canela
15. Encarna Marmaneu Gimeno
16. Carles Vilella Sánchez
17. Mª del Mar Matias i Santacoloma
18. Teresa Domenech Mancebo

Suplents:
1. Cristóbal Fernández García

Moviment Corrent Roig (MCR)

1. Elisabeth Martín Plana Independent
2. Roger Español Tor Independent
3. Lidia Navarro Martínez Independent
4. Alejandro Velasco Gómez Independent
5. Marta Mullor Marlet Independent
6. Carlos Ruiz Fernández Independent
7. Oscar Cid Perpiñà Independent
8. Aurora Rodriguez Hernández Independent
9. Antonio Pinós Rizo Independent
10. Mireia Berrio Moran Independent
11. Rogelio Ballester Abelló Independent
12. Jesica María Morales Cervantes Independent
13. Pablo Bautista Vélez
14. Judith Papiol Rovira Independent
15. Eugenio Barrero Guerrero Independent
16. Marta Vallés Casellas
17. Manuel López Lirón Independent
18. Domingo Lorenzo Soriano Independent

Suplents:
1. Francesc Capellas Ciuraneta
2. Gemma Gutierrez Florensa
3. Gerard Infante Polo Independent

Partit Comunista del Poble de Catalunya (PCPC)

1. Jose Juan Ferre Fornos
2. Engracia Julve Godes
3. Alexandre Pelegri Cots
4. Amparo Fernández Azuaga
5. Cesar del Valle Bautista
6. Maria Iluminada Pegueroles Gombau
7. Jose Antonio Alzina Orti
8. Llibertat Ferre Iranzo
9. Alberto Blazquez Torres
10. Carmen Bautista Martinez
11. Avelino Martínez Martínez
12. Rosa Iranzo Garcia
13. Francisco Beltri Valmaña
14. Purificación Bosch Julve
15. Juan Garcia Lopez
16. Sandra del Valle Bautista
17. Pedro Bartolomé Martínez Rojas
18. Mirna Ferre Fornos

Per un món més just (PUM+J)

1. Lourdes Franco López
2. María del Carmen Cañizares Redondo
3. Álvaro José Almarza Barrios
4. Esteve Julia Santamaría Alloza
5. Laura Rísquez Giménez
6. Víctor José Blanco Sentís
7. Natalia Castell Franco
8. Sergio Masía Gálvez
9. Soledad Ruiz Gómez
10. Abiel Fibla Cañizares
11. Gonzalo Felipe Barrera Boatas
12. Amaya Camprubi Belzunegui
13. Josep Miquel Martínez Arín
14. Gabina Primitiva Gascón Barreda
15. Esteban Moya Cruz
16. Santiago Fibla Lemos
17. Amaya Yoldi Elcid
18. Josefina Alicia Sandoval Maldonado

Front Nacional de Catalunya (FNC)

1. Maria Montserrat Guasch Francesch Independent
2. Gerard Vives Muñoz
3. Carlos Corts Sangenis Independent
4. Marc Cros Amigó Independent
5. Judith Solans Pagès Independent
6. Joan Màrius Lafarga Calull
7. Judit Graell López
8. Oriol Garcia Guasch
9. Marc Aznar Salvadó
10. Montserrat Fontanet Claramunt Independent
11. Rosalía Esteve Carrasco Independent
12. Abel March Guasch Independent
13. Igor Portella-Marimon López Independent
14. Jose Luis Fernandez-Bravo Pino Independent
15. Montserrat José Bort Independent
16. Julia Martínez Coloma Independent
17. Sergi Vallès Santos Independent
18. Delmir Prieto Serra Independent

Suplents:
1. Ramon Oliveres Angles Independent
2. Bernat Eulate Sánchez
3. Jennifer Cebador Sierra Independent

Recortes Cero-Grup Verd-Municipalistes (RECORTES CERO-GV-M)

1. Pascuala Gómez Iniesta
2. Patricio Miró Heredia
3. Pedro Bis Lladó
4. David Marcos Hernández
5. María Yolanda Alonso Alonso
6. Alberto Gutiérrez Fernández
7. Magdalena Iniesta Real
8. Francisco Ardit Morato
9. Carmen Vilaseca Fructuoso
10. Gerardo Fonts Bonet
11. Anna Guinovart López
12. Diego Gómez Guirao
13. Maria Isolina Rivas Ramos
14. Cristóbal López Sánchez
15. Alberto Fandón Junyent
16. Rafael Mateu Díaz
17. Sandra Menor Ventura
18. Rosa López Rubio

Suplents:
1. José Fuentes Arata
2. Óscar Gual Fernández
3. Amalia Gloria Ibeas Oliver

 

Participació